Компанії почали страхувати первинний ринок нерухомості

Комментарии 0

Сумніваєтесь у власному забудовнику? Застрахуйте свої ризики. І приготуйте кілька тисяч доларів.

Профільні компанії пропонують нові послуги. Утім фахівці кажуть: вони погоди на ринку нерухомості не зроблять.

Не впевнені, що Вашу квартиру вчасно здадуть в експлуатацію? Можете застрахуватися від подібних ризиків. Кілька компаній уже почали надавати послуги на первинному ринку нерухомості. Поліс оформлюють, як правило, на півроку. Утім його ціна навряд чи вам сподобається.

Олена Лоскун, журналіст: "Такий поліс обійдеться від 2 до 4% від вартості житла. Скажімо, якщо ви захочете придбати квартиру у багатоповерхівці за 100 тисяч доларів, доведеться віддати страховим компаніям мінімум 2- максимум 4 тисячі доларів. Якщо захочете продовжити термін дії договору, віддасте аж 8 тисяч доларів".

А ще можна убезпечитись від повного зупинення будівництва. Фахівці підрахували: подібних об’єктів в Україні аж 4 тисячі. Деякі простоюють ще з 90-х років. За такий поліс візьмуть від трьох до десяти відсотків від вартості квартири. Якщо її так і не збудують у терміни, зазначені в договорі страхування, вкладені кошти повернуть у повному обсязі. А ось із житлом можете розпрощатися назавжди.

Олександр Залєтов, заступник голови ради ліги страхових організацій: "Страхова компанія більше ризикує. Тому що вартість інвестицій може бути достатньо високою. Але підстраховується компанія наступним: якщо такий об’єкт і буде запущений в експлуатацію, то страхова компанія буде власником такого приміщення, якщо воно добудується колись".

Фахівці кажуть: подібні поліси погоди на ринку не зроблять. Занадто дорогі. Тож буму на будівництво квартир і тим паче їх подешевшання не очікують. І припускають: подібне убезпечення купуватимуть лише ті, хто уже має дах над головою.

Артур Пилипчук, директор агенції нерухомості: "Якщо у вас є житло, є вільні кошти, ви хотіли б їх інвестувати, щоб поліпшити умови, то можна дивитися дійсно у бік інвестування в первинний ринок — тобто в будівництво. І навіть якщо буде затримка зі здачею об’єкта в експлуатацію, то це несуттєво вплине на вашу якість життя.

Якщо все ж зважитесь придбати поліс, прискіпливо обирайте страховика. Бо ті часто водять клієнтів за носа, зволікаючи із виплатами. Тож перед тим, як підписувати договір, порадьтеся із юристом та почитайте відгуки про компанії на форумах.

Автор: Елена Лоскун


Источник: “http://domik.ua/novosti/kompaniyi-pochali-straxuvati-pervinnij-rinok-neruxomosti-n187051.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя